Radnički
Radnički
Nakon što su osminu finala LEN Evrokupa obezbijedili vaterpolisti Crvene zvezde, isto su učinili i igrači kragujevačkog Radničkog.

Kragujevčani su na turniru u Savoni zauzeli prvo mjesto u grupi, sa svim pobjedama. Ipak, prolazak dalje ostao je otvoren do poslednjeg kola, zbog raspleta u ostalim utakmicama.

Utakmica trećeg koila nimalo nije bila laka, obzirom da je domaćin imao imperativ pobjede. Ali, sa druge strane tim Uroša Stevanovića nije kalkulisao. Igrali su strpljivo u napadu i čvrsto u odbrani, te su na poluvremenu imali četiri gola prednosti, 7:3. U nastavku se ništa nije promijenilo. Strahinja Rašović je bio sjajno raspoložen i sa šest golova je predvodio Radnički, koji je na kraju trijumfovao sa 14:7.

Na turniru u Savoni, kragujevčani su najprije savladali španski Mediterani sa 13:9, potom njemački Potsdam sa 15:7 i na kraju, domaćina turnira Savonu sa 14:7.