Srbija potopila Kazahstan, 22:3

Srbija je, prema očekivanjima, uspjela da zauzme prvo mjesto u grupi i da se plasira u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pošto je demolirala Kazahstan sa 22:3.

Ovom pobedom je završila takmičenje u grupnoj fazi i ostvarila direktan plasman u četvrtfinale.

Poslije odigrane tri utakmice u grupi Srbija ima isto toliko pobjeda, pa će zbog toga Srbija imati nešto više vremena za odmor.

Utakmica je od samog početka išla u jednom smjeru, onom koji je htjela reprezentacija Srbije. Prvu četvrtinu je dobila sa nulom, a u nastavku meča prednost je samo rasla.

Strahinja Rašović je bio najefikasniji pojedinac na ovom meču sa pet golova. Nemanja Vico, Marko Radulović i Radomir Drašović imali su po dva gola.

Na drugoj strani jedina tri gola je postigao Srđan Vuksanović, momak rođen u Novom Sadu.