Arina Sabalenka revanširala se Bartijevoj i osvojila turnir u Madridu!

Arina Sabalenka u finalu turnira u Madridu bila je bolja od najbolje teniserka na svijetu Ešli Barti, rezultatom od 2:1. i tako došla do svoje dete titule u karijeri.

Ovaj duel trajao je 101 minut, a ujedno ovom pobjednom revanširala se Bartijevoj za poraz u finalu turnira u Štutgartu koji su igrali nedavno, kada je Australijanka bila bolja u tri seta.

Prvim setom Arina je totalno dominirala i tako osvojila set bez izgubljenog gejma za samo 26 minuta.

U drugom setu Bartijeva se probudila povela sa 2:0, ali se Sabalenka je uzvratila i vratila brejk (2:2). Barti je došla odmah do ribrejka, tu prednost je održala sve do devetog gejma kada je napravila i treći brejk u setu za 6:3 i tako izjendačila u setovima.

Odlučujući set počeo je bez brejkova u prvih osam gejmova, a onda je Beloruskinja osvojila dva gejma sa nulom i tako sebi obezbijedila put do trofeja!