Petrović
Danilo Petrović/twitter
Danilo Petrović plasirao se u polufinale turnira na Sardiniji nakon što je pobijedio u dva seta (7:6, 6:1,) Argentinca Federika Delbonisa za jedan sat i 35 minuta igre.

Petrović koji je u glavni ždrijeb turnira ušao kao ”laki luzer”, za plasman u finale igraće protiv Italijana Marka Čekinata koji je bio bolji od Španca Alberta Ramosa Vinjalesa.

Ovo je najveći uspijeh u karijeri srpskog tenisera, a ima priliku i da dođe do finala, gdje bi mogao da ukrsti reket sa još jednim igračem iz Srbije Laslom Đereom.

U meču sa Delbonisom imao je Petrović problema u prvom setu. Izgubio je svoj servis pri rezultatu 2:2 ali ga je odmah vratio u narednom gejmu. U taj-brejku je bio pribraniji i sa 7:3 i došao do prednosti. Dominirao je Danilo u drugom setu i rutinski je sa 6:1 priveo meč kraju.

Petrović će u januaru napuniti 29 godina i bilo bi lijepo da konačno uspije da stigne do finala jednog ATP turnira.