olga
Olga Danilović/twitter
Srpska teniserka Olga Danilović nije uspjela da se plasira u treće kolo Australijan Opena. Danilovićeva je u meču drugog kola poražena od Amerikanke Šelbi Rodžers rezultatom 6:2, 6:3 nakon 73 minuta borbe.

Meč je bio lišen rezultatske neizvjesnosti. Mlada Srpkija je izgubila svoja prva tri servisa, u tom periodu je uspjela da načini jedan brejk, pa je iskusnija Amerikanka lako povela sa 1:0, 6:2.

Danilovićeva se u drugom setu nosila do sedmog gejma, kada je Rodžersova napravila brejk, jer je prethodno propustila pet prilika za oduzimanje servisa u tri gejma drugog seta.
Bio je to kraj nadanja za Olgu, koja je 183. na VTA listi i u Melburnu je napravila sjajan rezultat eliminacijom 19. teniserke svijeta Petre Marttić. Ovoga puta presudio je veliki broj neiznuđenih grešaka, a Srpkinja ih je imala čak 31, duplo više od Amerikanke.

Duel Danilovićeve i Rodžersove sa tribina je u društvu svojih saradnika pratio i najbolji teniser planete Novak Đoković, koji je povremeno trenirao sa mlađom koleginicom ali njegovo prisustvo ovoga puta nije pomoglo 20-godišnjoj Srpkinji.

U svakom slučaju lijep gest Novaka, koji je slobodno vrijeme u Melburnu iskoristio za pružanje podrške velikoj nadi srpskog tenisa.