Danka Kovinić: Krenulo je na bolje, neću se zadovoljiti četvrtfinalom

0
15
Danka KOVINIĆ
Mike Segar/Danka Kovinic/REUTERS via Guliver image
Pobjedom nad Sloun Stivens u tri seta, Danka Kovinić obezbijedila je plasman u četvrtfinale WTA turnira u Parmi.

Novljanka je slavila nakon dva i po sata igre, a rezultat po setovima bio je 7:5, 2:6, 7:5.

Po završetku meča, Danka je istakla da krajnji rezultat najbolje pokazuje koliko je bilo teško.

“Težak meč što se vidi i po rezultatu. Bilo je neizvijesno i nijanse su odlučile.
Vodila sam 5:2 u trećem setu, propustila meč loptu. Nakon toga je ona uspjela da se vrati. Nijesam paničila, ostala sam koncentrisana i uspjela sam da dobijem. Iza mene je nekoliko teških sedmica, ali je ovo dokaz da sve ide na bolje. U četvrtfinalu me čeka meč protiv neke od domaćih teniserki i sigurno da se neću zadovoljiti četvrfinalom”, rekla je Danka Kovinić koja će se za polufinale boriti protiv bolje iz duela Paolini – Kokijareto.