Šapovalov
Kanadski teniser Denis Šapovalov, “šokirao” je tenisku javnost pošto je bukvalno “počistio” sa terena Aleksandra Zvereva sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:3).

Kanađanin, koji je trenutno 14. na ATP listi i koji ima 22 godine, prvi put je izbodrio plasman u četvrtinale Australijan opena.

Zverev je bio apsolutni favorit, očekivalo se da će savladati kanadskog tenisera, jer je bio u dobroj formi, kao i što je bolji u međusobnim susretima.

Šapovalov je od starta nemetnuo svoj ritam, atomski tenis, napadački sa super brzim servisima i jakim forhendima.

To je rezultiralo duplo većim brojem vinera u odnosu na konkurenta.

U četvrtom gemu prvog seta, pravi brejk koji mu omogućava da osvoji set.

Slilčan scenario i u drugom setu, ali je Zverev tu ipak uspio da se vrati, i da odradi dva brejka, čak i da servira za set.

Tu je Njemac međutm izgubio koncetraciju, pa je Kanađanin uspio da preokrene.

Početkom trećeg seta, Šapovalov pravi brejk u drugom gemu, ti je definitivno odlučilo pobjednika.

U narednom kolu očekuje ga Rafael Nadal.