Đere
Laslo Đere/twitter
Srpskin teniser Laslo Đere je odlično startovao na turniru u Buenos Airesu. Srbin je nakon velike borbe i 137 minuta igre pobijedio Italijana Marka Čekinata sa 2:1(6:7, 6:2, 6:3).

Bila je to velika borba dvojice tenisera iz koje je Đere izašao kao pobjednik, iako je Italijan bolje startovao.

U taj-brejku prvog seta Čekinato je poveo sa 3:0, da bi se Laslo vratio u igri i stigao na 4:4, ali je bivši polufinalista Rolan Garosa uspio da veže tri poena i osvoji početni set.

Laslo je posle toga uspio da podigne igru i brejkom u drugom i osmom gejmu drugog seta dođe do izjednačenja.

U setu odluke, Đere je poveo sa 2:0, zatim je Čekinato vratio brejk i smanjio na 2:1 ali je Laslo napravio novi u šestom gejmu, a potom u devetom iskoristio prvu meč loptu.

Njega u sledećem kolu očekuje bolji iz meča Argentinaca, Huana Manuela Serundola i Federika Delbonisa.