Đere propustio mnoge prilike i ispao sa Mastersa u Majami

Srpski teniser Laslo Đere eleminisan je u 2. kolu Mastersa u Majami. Aleksander Bublik odličnom igrom izvacio je Lasla i slavio rezultatom 2:0 (po setovima 6:3, 6:4).

Bublik je u prvom setu bio dominantan i već u 6. gejmu, na servis Đerea vezao je četiri poena i tako osvojio prvi set.

Laslo je propustio priliku u trećem gejmu da prvi oduzme servis Kazahstancu, ali Bublik se odbranio, a onda je stigla kazna za Lasla.

U drugom setu, viđena su čak tri brejka. Do prvog je stigao Aleksander u trećem gejmu, kada je poveo sa 2:1, ali je Đere odmah odgovorio ribrejkom i izjednačio na 2:2.

Međutim, u devetom poenu srpski teniser je poklekao, na isti način kao u prvom setu. Nakon prednosti od 15:0, Bublik je vezao četiri poena i ostvario brejk, a onda odservirao za plasman u 3. kolo.

Naredni rival biće mu Australijanc Džejms Dakvort, koji je sa 2:0 iznenadio Davida Gofana iz Belgije osmog “kosturaša” u Majamiju.