Đere ispao, propustio veliku šansu u Kicbilu!

Jednostavno nije mu se dalo.

Srpski teniser Laslo Đere propustio je veliku priliku za svoje drugo ATP finale. Stigao je polufinala na turniru iz Serije 250 u Kicbilu i izgubio od 118. igrača sveta Janika Hanfmana sa 4:6, 6:3, 7:6 (7-5).

Đere je ispustio brejk na startu prvog seta, pa napravio još jedan, a nakon toga odličnim prvim servisom čuvao svoje gejmove i osvojio prvi set.

Njemca je to probudilo i počeo je da igra agresivnije, bio je potpuno superioran u drugom setu, zapravo do trenutka kada je napravio brejk u trećem setu. Hanfman je bio hrabriji, povremeno je izlazio na mrežu i napadao, dok se Đere više branio.

U gejmu u kojem je servirao za meč Njemac je došao do dvije vezane meč lopte, tada se stegao i imao nekoliko grešaka, što je Laslo iskoristio i vratio brejk. U sledećem gejmu Đere je spasao tri brejk lopte i činilo se da bi to moglo definitivno da slomi Hanfmana. Njemac je ipak uspio da dođe do taj brejka, međutim i tu je bilo drame. Prvih šest poena bili su mini brejkovi, Đere je vodio, zatim sa 5:4 i u tom poenu je propustio šansu. Uslijedio je sjajan servis Hanfmana, zatim i viner iz riterna za pobjedu.

Njemac je prethodno savladao i Dušana Lajovića, a moguće je da će ove nedelje igrati i sa trećim srpskim teniserom jer ga u finalu čeka bolji iz duela Kecmanović – Hisler (15.00).