đere
Laslo Đere/google
Srpski teniser Laslo Đere nakon čak 4 časa i 26 minuta provedenih na terenu uspio je da dođe do pobjede nad Korentinom Muteom. Posle iscrpnog meča Srbin je slavio sa 3:1 (6:3, 6:7 (10:12), 7:6 (7:2), 7:5) i plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

U prvom setu Laslo je ušao dobro, odmah je oduzeo servis protivniku, pa poveo sa 2:0, ali je Mute uzvratio ribrejkom. Đere ipak dolazi do brejka prednosti i osvaja prvi set 6:3.

Drugi set bio je sezancija za gledanje, imao je Đere priliku da završi set ali je napravio čak pet uzastopnih grešaka, a onda je slijedila kazna i Mateo je izjednačio u taj-brejku.

I u treći set je odlučivao taj-brejk, ali je Srbin ovaj put odigrao pametnije i poveo 2:1 u setovima.

Laslo je blistao u četvrtom setu, iako je Mute pružao otpor, Srbin je bio dominatniji i nakon velike borbe plasirao se u naredno kolo Rolan Garosa.

U naredno kolo čeka ga sunarodnik Miomir Kecmanović, koji je nešto ranije odlično odigrao meč.