Dimitrov
Dimitrov
Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u četvrtfinale turnira u Indijan Velsu, pošto je pobijedio drugog igrača svijeta Rusa Danila Medvedeva u tri seta, 4:6, 6:4, 6:3.

Bugarski teniser koji je 28. na ATP listi, slavio je je poslije dva sata i 16 minuta u sjajnom meču punom preokreta.

Medvedev je dobio prvi set, u drugom poveo sa 4:1 i tada je izgledalo da će rutinski da privede meč kraju.

Ali Dimitrov je onda osvojio osam gemova zaredom, a 10 od narednih 11, i tako izbacio prvog favorita turnira.

Rus je porazom ostao bez šanse da u novembru detronizuje Novaka Đokovića sa mjesta br. 1 na ATP listi u novebru.

Da je osvojio Indijan Vels on bi pred kraj godine postao svjetski br.1.

U četvrtfinalu je i Njemac Aleksandar Zverev, koji je za nešto više od sat pobijedio Francuza Gaela Monfisa, 6:1, 6:3.