Meridianbet: Novak Đoković

Gren slem počeo.

U drugo kolo US opena Novak Đoković je lako izborio plasman. Fenomenalno je igrao svoj prvi meč sa Damirom Džumhurom i to rezultatom 6:1, 6:4, 6:1. Nole je bez ikakvih problema savladao njegovog dobrog prijatelja iz Bosne i Hercegovine. U narednom meču igraće protiv Britanca Kajla Edmunda koji je bez izgubljenog seta pobijedio Aleksandra Bublika.

Damir je samo u drugom setu uspio da pruži malo veći otpor, dok je u prvom i trećem na terenu dominirao najbolji teniser planete. Meč je trajao nepuna dva časa, što govori koliko je Nole bio furijozan.

Novak je u prvom setu vodio sa 5:0, kada je dozvolio rivalu utješni gejm, dok je u drugom setu bila malo veća borba. Damir je uspio nekako da odgovori na Đokovićev brejk i vrati se u igru. Prvi igrač planete je tek u devetom gejmu ponovo oduzeo servis protivniku za 5:4. Zatim je iskoristio treću set loptu na svoj servis, dok je u poslednjem djelu igre Nole opet bio fenomenalan.

Novak je u Njujorku ostvario 23. pobjedu za redom u 2020. godini i tako je uspješno započeo put ka 18. gren slem tituli u karijeri.