Meridianbet: Novak Đoković

Najbolji teniser svijeta, jako je zadovoljan svojom pobjedom protiv Tenisa Sandgrena 2:0 (6:2, 6:4).

Đoković je odustao od igranja dubla zbog bolova u vratu ali kaže da se bolovi smiruju.

• Mnogo je bolje danas. Velika je razlika kada imam mobilnost sa vratom prilikom servisa, onda imam veće samopouzdanje kada serviram. Procenat prvog servira može biti bolji. Sve u svemu bila je dobra partija, dobro sam se kretao, osjećao dobro i zadovoljan sam – rekao je Novak nakon meča.

Kaže da je podloga na Mastersu ove godine nešto brža.

• Mislim da je mnogo brža podloga. Očigledno je brže i to favorizuje servere. Igrači poput Raonića, Iznera, Štrufa – mog sledećeg protivnika. Nadam se da ću moći da mu čitam servise i riterniram dobro, te da imam preciznost kod svojih servisa. Sve se vrlo brzo dešava, morate da budete na oprezu – rekao je Đoković.

Novak sledeći meč igra protiv Jan-Lenarda Štrufa, koji je ove nedelje pobijedio Aleksa de Minora, Denisa Šapovalova i Davida Gofana.

• On je kvalitetan igrač, napreduje u poslednjih par godina. Njegov servis je velika prednost. Dobro se kreće za igrače njegove visine. Pobjede koje je imao ove nedelje su impresivne i zaslužuje da bude ovdje – zaključio je najbolji teniser svijeta.