Đoković o svom nedosanjanom snu!

Pored mnoštva osvojenih titula i prvog mjesta na ATP listi, najbolji srpski teniser Novak Đoković ima još uvijek jedan neostvaren san.

Novak je sebi kao veliki cilj u narednoj godini postavio osvajanje olimpijskog zlata, kada se Igre budu održavale u Tokiju.

Za sada, srpski as na OI ima samo jednu bronzu, iz Pekinga 2008. godine, dok je 2012. godine za treće mjesto izgubio od Argentinca Huana Del Potra, a zatim 2016. od istog rivala.

To je moj san, naravno… Ne želim da budem nezahvalan zbog osvajanja bronzane medalje, jer je to sam po sebi bio veliki uspjeh. Došao sam do polufinala u Londonu, ali sam izgubio, a kasnije i za treće mjesto – rekao je Đoković.

Đoković smatra da za OI ima uvijek posebnu motivaciju.

• Uvijek pronađem motivaciju da budem u najboljem redu kada predstavljam svoju zemlju, posebno na Olimpijskim Igrama, za koje znamo da su najveći sportski događaj na svijetu.

Na Igrama mu se najviše sviđa olimpijsko selo i okupljanje sportista na jednom mjestu.

• Čast je imati priliku i biti okružen elitnim sportistima. Da ih gledamo kako se takmiče. To je privilegija. – zaključio je Đoković.