Baracuti
Srpski teniser Novak Đoković igra sa Špancem Karlosom Gomezom-Hererom u dubl konkurenciji na Majorci, njih dvojica odlično su odigrali prvi meč na turniru i plasirali se u drugo kolo. Srbin i Španac su bili bolji od Tomislava Brkića iz Bosne i Hercegovine i Nikole Ćaćića iz Srbije, rezultatom 2:1 (5:7, 6:4, 13:11).

U prvom setu obje strane bile su poprilično izjednačene. Đoković i Herero nijesu iskoristili brejk priliku koju su stvorili, pa je uslijedika kazna od strane protivnika koji su poveli 1:0 u setovima. Drugi set počeo je odlično za Novaka i Španca, odmah su došli do brejka i rutinski ga sačuvali i izjednačili u setovima 1:1.

Igrao se treći odlučujući set, prvi do brejk lopte došli su Brkić i Ćaćić ali nijesu uspjeli da je realizuju, zatim su Novak i Gomez uzvratili, iskoristili brejk loptu i plasirali se u naredno kolo turnira na Majorci.

U sledećoj rudni Đokovića i Gomeza-Herera čeka sada špansko-argentinska kombinacija Marsel Granoljers i Horasija Zebalosa.