Đoković održao lekciju mladom Drejperu u prvom kolu Vimbldona!

Najbolji teniser na svijetu Novak Đoković krenuo je u lov na 20. grend slem titulu. Novak je u prvom kolu Vimbldona savladao mladog Britanca Džeka Drejpera, rezultatom 4:6, 6:1, 6:2, 6:2, nakon punih dva sata provedenih na terenu.

Novak je na početku meča djelovao kao da nije bio dobro zagrijan, pa je prepustio brejk Britancu već u trećem gejmu prvog seta, a onda i prvi set 6:4.

Međutim, Đoković se probudio u nastavku i pokazao mladom teniseru zbog čega je najbolji teniser na planeti. U drugom setu dopustio je Drejperu samo jedan gejm i izjednačio 6:1.

Novak je nastavio samo dominantnije, a Britanac se skroz povukao, nije umio da odgovori na silovit tempo Srbina.

Već je svima bilo jasno ko je pobjednik. Čestvrti set Srbin je odigrao kao furija, odmah je poveo 4:1 i tako završio meč.

Nrednog protivnika Nole čela iz duela koji igraju Kevin Anderson i Marsel Barios.