Đokovič
Novak Đoković
Najbolji reket planete Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu pobjedom od 2-0 nad Italijanom Salvatoreom Karuzom. Nole je došao do pobjede nakon sat vremena i 24 minuta tenisa – 6:3, 6:2.

Ovo je bio prvi meč za Đokovića na šljaci ove sezone, kao i prvi posle diskvalifikacije sa US Opena.

Naredni Novakov protivnik biće bolji iz meča Filipa Krajinovića i Marka Čekinata.

Karuzo je dobro ušao u meč i sjajno parirao Novaku u razmjenama, što mu je donosilo lake gejmove na samom startu meča. U šestom gejmu zaprijetio je srpski teniser, ali nije uspio da iskoristi ni jednu od dvije brejk prilike. Servis je sjajno funkcionisao Novaku i bio mu najjače oružje u prvom setu, pa je pritisak na Karuza bio sve veći i veći.

Pritisak se isplatio u osmom gejmu seta kada je Novak napravio brejk, a onda rutinski došao do njegove potvrde i osvajanja prvog djela igre.

Drugi set počeo je sa propuštenim prilikama Đokovića, a onda jednim nevjerovatnim gejmom koji je trajao skoro 12 minuta. Karuzo se dobro držao, a onda se desilo obrnuto, pa je Italijan izubio snagu da spasi sledeći Novakov brejk.

Imao je šansu da se momentalno vrati jer je došao do 0:30 na riternu, ali je Novakov servis ponovo profunkcionisao. To je bilo sve što je Karuzo imao da pokaže, pa je Đoković napravio još jedan brejk i manje-više nešto zahtevnijim treningom prošao u osminu finala.