Đoković rutinski do finala Austalijan Opena: Novak "ugasio" rusku senzaciju 3:0 (6:3, 6:4, 6:2)

Branilac titule na Australijan openu u Melburnu srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u finale tog grend slem turnira, pošto je pobjedio 114. igrača sveta Rusa Aslana Karaceva poslije tri seta 6:3, 6:4, 6:2.

Prvi teniser svijeta pobjedio je poslije sat i 53 minuta i deveti put se plasirao u finale Australijan opena, u kome će igrati za deveti trofej.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise sve do osmog, kada je Đoković bez izgubljenog poena napravio brejk i poveo sa 5:3. On je  naredni servis gem osvojio bez izgubljenog poena i poslije 35 minuta poveo je u meču.

Srpski teniser je bio ubjedljiv i u nastavku, poveo je sa 5:1, a u osmom gemu je servirao za set kada mu je Karacev oduzeo servis i smanjio na 3:5.

Ruski teniser je zatim osvojio i gem na svoj servis, a u devetom gemu imao je dvije brejk lopte koje je Đoković uspio da spasi, pa je branilac titule stekao dva seta prednosti.

Đoković je poveo u trećem setu sa 2:0, Karacev je izjednačio na 2:2, ali je prvi igrač svijeta poslije toga osvojio četiri uzastopna gema i plasirao se u novo finale Australijan opena.

Novak će u finalu u nedjelju igrati protiv boljeg iz duela Rusa Danila Medvedeva i Grka Stefanosa Cicipasa.