Đoković savladao prijatelja i plasirao se u 2 kolo

Najbolji teniser na svijetu Novak Đoković slavio je u srpskom derbiju na startu turnira u Beču. Savladao je dobrog prijatelja Filipa Krajinovića nakon dva odigrana seta (7:6, 6:3).

Đoković se na njemačkom zahvalio publici, a zatim pričao o meču sa Filipom.

-” Teško je kada igrate protiv nekoga koga mnogo dobro poznajete. Filip i ja se dugo znamo, znam ga od kada je bio klinac. Oduvijek sam bio tu za njega, kao mentor i kao prijatelj. Kada igrate sa nekim koga poznajete, uvijek je pritisak veći. On zna moju igru i ja znam njegovu. Čak smo i trenirali nekoliko puta prije nego što smo došli u Beč i na kraju nam ždrijeb nije bio naklonjen, pošto je odlučeno da igramo odmah u prvom kolu.” – rekao je Đoković.

U prvom setu nije bilo lako, nakon što je Krajinović servirao za prednost.

-” Bio je bolji u prvom setu. Imao je svoje šanse, servirao je za prednost, promašio je onaj smeč na 6:6 u taj-brejku i na kraju sam ja osvojio set. Iskreno, imao sam sreće. U drugom setu sam podigao nivo igre, zaigrao bolje i pobijedio.” – istakao je najbolji teniser planete.

Na kraju prvog seta je nešto rekao Filipu…

-” Rekao sam mu da sam imao sreće i da je on bolje igrao.” – zaključio je Srbin.