Medvedev
Toby Melville/Daniil Medvedev/Reuters via Guliver image
Na Rod Lejver Areni snage će odmeriti prvi teniser planete Novak Đoković i Rus Danil Medvedev koji je trenutno četvrti na ATP listi. Ova dva vrhunska tenisera sastajala su se do sada ukupno sedam puta od kojih Srbin vodi sa 4-3.

Da je Novaku uvijek problem da igra sa Medvedevim pokazatelj je i njihov poslednji duel koji se odigrao na završnom mastersu u Lononu, novembra prošle godine, kada je Novak “počišćen” sa terena u dva seta. Ruski teniser nanio je težak poraz najboljem igraču svijeta u O2 areni i porazio ga sa 6:3, 6:3.

Bila je to treća pobjeda za Medvedeva u sedam dosadašnjih međusobnih okršaja, po čemu je pokazao da spada među „nezgodne“ rivale srpskog asa.

Loše je Novak tada ušao u meč, naročito se to odnosilo na prvi set, gdje ga je olako prepustio Rusu. Već u trećem gejmu suočio se sa brejk loptom, da bi u sedmom i izgubio svoj servis, nakon silnih napada Medvedeva.

Koliko je Đokoviću očajno išlo, govori da je i u odlučujućem desetom gejmu, dozvolio Danilu da ga iznenadi i prvi set riješi u svoju korist sa 6:3.

Gdje je stao, Medvedev je nastavio u drugom setu i ekspresno u drugom gejmu stigao do novog brejka, a zatim iskoristio svoj servis za ubjedljivih 3:0. Ostatak meča rutinski je priveo kraju i sa drugom uzastopnom pobjedom prošao u polufinale.

Medvedev je kasnije i osvojio ATP finale mastersa u Londonu, u finalu je bio bolji od Austrijanca Dominika Tima sa 2:1 u setovima 4:6, 7:6, 6:4.

Ovaj poraz ipak ne može biti pokazatelj dosadašnje forme dvojice tenisera. Jedino što se zna je da je ruski teniser u top formi, vezao je više od 20 pobjeda u nizu, dok je Đoković bilježio pobjede ali i imao problema sa povredom.

Jedno je sigurno, a to je da nas na Rod Lejver areni očekuje spektakl dostojan finala gren slema.