Pauza ipak ostavila traga, Federer ispao sa turnira u Dohi!

Rodžer Federer završio je učešće na turniru u Dohi u četvrtfinalu nakon što ga je savladao Nikoloz Basilašvili posle preokreta sa 2:1 (3:6, 6:1, 7:5) i sat i 52 minuta igre.

Švajcarac je imao čak i meč loptu ali je očigledno pauza ipak ostavila traga, pa je 23. put u karijeri izgubio meč u kojem je imao meč loptu.

Prvi set je dobro prošao za Federera iako je odmah morao da spašava brejk loptu. Ipak, on je prvi stigao do brejka u četvrtom gejmu što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

U drugoj je potpuno dominirao Basilašvili jer je u drugom gejmu stigao do brejka, a već u sledećem gejmu morao da spašava tri brejk lopte koje je imao Federer. U šestom gejmu je Gruzijac napravio još jedan brejk i ubrzo stigao do izjednačenja u gejmovima.

Najviše uzbuđenja bilo je u odlučujućem setu. Nijedan od igrača nije imao priliku za brejk sve do sedmog gejma kada je Švajcarac morao da spasi tri brejk lopte i ipak je uspio da osvoji gejm.

U 10. gejmu je Federer uspio da stigne do brejk, set i meč lopte koju je Basilašvili uspio da spasi i zatim dođe do izjednačenja i odmah u narednom gejmu brejkne Švajcarca i zatim stigne do velikog trijumfa.