Gren slem
Meridianbet: US Open
Pablo Karenjo Busta pored svega što mu se izdešavalo i sreće koja ga je pratila ipak nije uspio da napravi rezultat karijere i plasira se u finale US Opena. Španski teniser nije uspio da savlada u polufinalu Aleksandera Zvereva iz Njemačke. Zverev je došao do pobjede nakon velikog preokreta i plasirao se u finale Gren slema, rezultatom 3:2 (3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3).

Njemac će za prvo mjesto na Gren slemu igrati meč protiv Austrijanca Dominika Tima, koji je, po rezultatu neočekivano lako pobijedio prošlogodišnjeg finalistu Flešinga Danila Medvedeva iz Rusije sa 3:0 (6:2, 7:6 (9:7), 7:6 (7:5).

Pablo je bio na korak do finala, imao je sve u svojim rukama i igru i rezultat. Ipak, nakon maratona (meč trajao 3 sata i 23 minuta), morao je da čestita Njemcu, kome je plasmanom u finale na US Openu napravio najbolji rezultat u dosadašnjoj karijeri.

U drugom meču Tim je sa dva brejka u prvom setu, u šestom i osmom gejmu rutinski odradio došao do pobjede i savladao Medvedeva (6:2), ali je u sledeća dva morao dobro da zapne malo više. Rus je brzim brejkom već na početku drugog seta stigao do 2:0, ali se Austrijanac revanširao u 10. gejmu i odveo ovaj dio igre u taj-brejk. Dvije greške Danila, naspram jedne Dominika dovele su do toga da 3. teniser svijeta povede 2:0.

Sličan redosled događaja viđen je i u trećem setu. Medvedev je poveo sa 3:0, da bi Tim vratio brejk u devetom gejmu (5:4), pa je o pobjedniku ponovo odlučivao taj-brejk. Pad u igri Rusa, pomogao je austrijskom teniseru da povede sa ubjedljivih 4:0, sve što je Danil učinio bilo je smanjenje rezultata na 5:6. Dominik je realizovao drugu meč loptu i na kraju izborio plasman u finale.

Zverev i Tim igraće u nedelju 13. septembra, za prvi pehar na Gren slemu, po čemu će jedan od njih dvojice ispisati novu istoriju “bijelog sporta”.