kecmanović
Miomir Kecmanović/twitter
Miomir Kecmanović odlično je startovao na Masters u Parizu, nakon što je u prvom kolu savladao u dva seta (6:4, 6:2) Australijanca Džona Milmana za sat i 18 minuta igre. Srpski teniser će u drugoj rundi igrati protiv Aleksandra Zvereva, četvrtog nosioca na turniru.

Posle mirnog početka u prva dva seta Kecmanović je odmah iskoristio prvu priliku za brejk u trećem gejmu, a zatim poveo i sa 3:1.

U narednih pet gejmova opet nije bilo mnogo uzbuđenja, da bi u devetom gejmu Milman spasio jednu brejk i set loptu, a zatim je Kecmanović na svoj servis osvojio prvi set.

Drugi set otvoren je razmjenom brejkova koju je pokrenuo Miomir. Odmah je srpski teniser uzeo servis Milmanu koji mu se u narednom gemu revanširao ali je Srbin još jednom napravio brejk i poveo 3:1, onda je morao na svoj servis da spašava jednu brejk loptu.

Miomir je u sedmom gejmu i treći put oduzeo servis protivniku i zatim ovjerio trijumf na svoj servis.