Kecmanović u 2. kolo Rolan Garosa!

Srbin Miomir Kecmanović iznenadio sve odličnom igrom i obezbijedio plasman u drugo kolo Rolan Garosa.

Srpski teniser je u prvom kolu bio bolji od Danijela Evansa koji se trenutno nalazi na 27. mjestu svjetske ATP liste.

Meč koji je trajao više od čak tri sata, Kecmanović je odličnom igrom i preokretom izborio pobjedu, rezultatom – 1:6, 6:3, 6:3, 6:4.

U prvom setu Britanac je bio dominatniji i vrlo brzo zavšrio set. Međutim, Kecmanović se u ostaku meča probudio i devet puta oduzeo servis protivniku, lako dolazio do brejka i tako zaluženo slavio na kraju meča.

Miomir sledećeg rivala čeka iz meča koji igraju Đere – Mute.

Prvi nosioc turnira je Novak Đoković najbolji teniser na svijetu, a trofej brani ”Bik sa Majorke”. Prva nositeljka je Ešli Barti, dok Iga Švjontek brani titulu u Parizu.