filip
Meridianbet: Filip Krajinović

Srpski treniser Filip Krajinović jedini je teniser iz Srbije koji je još uvijek na Indijan Velsu. Krajinović je obezbijedio plasman u treće kolo turnira, nakon što je bio bolji od Amerikanca Markosa Đirona, rezultatom od 2:0 (7:6 (7:2), 7:5).

U prvom setu Filip je bio staloženiji, pa je uspio da izbori brejk u sedmom gejmu 7:6 i tako povede u setovima 1:0.

Srbin je na startu drugog seta prvi došao do brejka, koji je odmah ponovio ali to nije bilo dovoljno da u tom trenutku završi set. Amerikanac je uzvratio ribrejkom, a onda izjednačio 5:5.

Filip je skupio snagu da odgovorio ribrejkom i povede 6:5, a potom realizuje meč loptu za 7:5, i tako obezbijedio plasman u naredno kolo.