Krstin nije uspio da se plasira u sledeće kolo na turniru u Limi

Peđa Krstin pokušao je da osvoji još neki bod na kraju teniske sezone ali mu nije pošlo za trukom nakon što je poražen u prvom kolu čelendžera u glavnom gradu Perua, Limi. Bolji od njega u dva seta bio je Oriol Roka Batalja (7:5, 7:5) za jedan sat i 38 minuta igre.

Veliku priliku prokockao je Krstin u prvom setu nakon što je posle brejkova u trećem i sedmom gejmu poveo sa 5:2 i djelovalo je da je osvajanje prvog seta za njega formalnost. Međutim, Španac kao da je tek tada počeo da igra i sa tri uzastopna brejka stigao je do potpunog preokreta i osvajanja prvog seta.

Mnogo tvrđi meč viđen je u drugom setu. Nakon čak šest brejkova u prvom setu u drugom nijedan od dvojice tenisera nije bio ni blizu prilike da protivniku oduzme servis sve do same završnice. Peđa je u 12. gejmu poveo sa 40:15, ali je Španac uzastopno osvojio četiri poena i napravio brejk koji mu je deonio trijufm i plasman u naredno kolo.