Krunić
Aleksandra Krunić/google
Aleksandra Krunić iz Srbije uspjela je da pobijedi poslednju prepreku za glavni ždrijeb Rolan Garosa. Srpska teniserka eleminisala je Bjeloruskinju Olgu Govorcovu rezultatom 2:0 (6:2, 6:3).

U prvom setu Krunićeva je počela dominantno i sigurno u sebe, došla je do dva brejka koja je sačuvala i to je bilo dovoljno ta osvajanje prvog seta.

Drugi set bio je nešto zanimljiviji. Govorcova je pokušala da se vrati u meč i da napadne Aleksandru pa je vratia brejk i smanjila na 3:2. Ipak, Srpkinja nije dozovolila Olgi više ni poen, vratila je brejk, to je bilo sve što je viđeno od Bjeloruskinje. Aleks je zasluženo na kraju slavila prolazag u glavni ždrijeb Rolan Garosa, koji je drugi gren slem u godini.