Milojević
Nikola Milojević
Srpski teniser Nikola Milojević slavio je u 2. kolu kvalifikacija za Rolan Garos, nakon što je kao i u prethodnoj rundi posle preokreta pobijedio Njemca Janika Madena sa 2:1 (4:6, 6:0, 6:2) za dva sata i osam minuta igre. Poslednja prepreka Milojeviću ka glavnom ždrijebu biće Argentinac Leonardo Majer koji je u dva seta bio bolji od Španca Karlosa Tabernera.

Kao i u prethodnom meču, Nikola je izgubio prvi set jer je pretrpio samo jedan brejk i to u sedmom gejmu. Prethodno je u četvrtom gejmu srpski teniser propustio dvije brejk lopte.

Srbin je dao gas u nastavku meča. U drugom setu je potuno razbio Madena koji je samo mogao da posmatra kako mu srpski teniser tri puta uzastopno oduzima servis i osvaja drugi set. Nije drugačije bilo ni u odlučujućem setu jer je Milojević dva puta oduzeo servis Janiku i stigao do pobjede.