Dušan Lajović
Dušan Lajović ima dobar start na Mastersu u Rimu jer je u prvom kolu savladao Španca Alehandra Davidoviča Fokina u dva seta (6:4, 6:4) posle jednog sata i 44 minuta igre. Lajović će u sledećem kolu igrati sa pobjednikom iz meča Miloša Raonića i Adrijana Manarina.

Srpski teniser je počeo dobro meč pošto je već u trećem gejmu uspio da oduzme servis Špancu, koji je već u narednom gejmu mogao da mu uzvrat ali je Lajović spasio dvije brejk lopte. Dušan je imao još jednu priliku za brejk, a zatim i tri set lopte na servis Španca, ali je na kraju morao da sačeka gejm na svoj servis da bi završio prvi set u svoju korist.

Drugi set počeo je odlično za Dušana koji je odmah napravio brejk, da bi zatim svoj servis čuvao sve do šestog gejma kada je Davidovič Fokina uspio da vrati brejk i izjednači na 3:3. Zatim, to nije spriječilo Lajovića koji je odmah u narednom gejmu još jednom oduzeo servis Špancu i zatim rutinski priveo meč kraju.