Dejvis kup: Lajović donio prvu pobjedu Srbiji!

Srbin Dušan Lajović odlično je startovao na Dejvis kupu i u prvom meču protiv Austrije ostvario pobjedu, nakon što je bio bolji od Geralda Melcera, rezultatom od 2:1 – 7:6 (7:5), 3:6, 7:5.

Melcer je u prvom setu napravio brejk u petom gejmu, dok je Srbin uspio da vrati servis i odvede prvi set u taj-brejk. U nastavku seta bolji je bio Dušan, pa je poveo 1:0 u setovima.

U drugom setu Melcer je odmah počeo dominatno, borio se Lajović uspio da vrati brejk ali je Austrijanac nastavio još jače i riješio drugi set u svoju korsit i izjednačio 1:1.

Lajović je počeo silovito u odlučujućem setu, došao do brejka, a onda je Gerald vratio brejk i da napravio preokret. Borio se Srbin i odveo meč u taj brejk, ali je ovoga puta on bio bolji pa je donio pobjedu svom timu i prednost Srbije od 1:0 na Dejvis kupu.