lajović
Dušan Lajović
Danas je nastavljen meč između Dušan Lajović i Danijela Evansa koji je u ponedeljak prekinut zbog lošeg vremena. Srbin je posle skoro tri sata duge igre ipak savladan, rezultatom 3:6, 7:6, 2:6.

Evans je bio dinamičniji i prezicniji na startu meča, pa je lako došao do dva brejka prednosti nakon 45 minuta igre.

Veća borba viđena je u daljem toku meča. Dušan se malo probudio i bio sigurniji na servis, zatim je došao i do prve brejk lopte kada je bilo 4:4 ali nije uspio da realizuje ni jednu prednost.

U taj-brejku Lajović je bio snažniji, napadao je ali je iskoristio tek šestu set loptu i rezultatom 13:11 u taj-brejku došao do izjednačenja u setovima.

Na korak od preokreta i pobjede Dušan Lajović je skroz pokazao pad u igri, sa velikim brojem grašaka. Britanac je to iskoristio, poveo sa 4:0 u trećem setu i stekao nedostižnu prednost, zatim trijumfovao.

Evans će u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu igrati protiv Poljaka Huberta Hurkača.