Čelendžer Parma: Lajović pokazao veliku želju i savladao Belgijanca!

Dušan Lajović obezbijedio je plasman u četvrtfinale čelendžera u Parmi, nakon što je bio bolji od Belgijanca Mihaela Gertsa, rezultatom od 6:3, 7:6 (7:3).

Lajović je posle dva sata u pet minuta igre slavio u meču protiv Mihaela. U prvom setu lako je srpski teniser došao do prednosti, koju je rutinski sačuvao, a zatim poveo 1:0.

Dok je u drugom seti viđena veća borba ali je ponovo Duci bio bolji na kraju seta, pa je tako obezbijedio plasman u naredno kolo turnira.

Turnir prije ovoga Dušanu je bio Rolan Garos, gdje se i nije proslavio, savladan je bio odmah u prvom kolu.

Sledeći protivnik mu je Slovak Jozef Kovalik koji je u osmini finala bio bolji od Italijana Alesandra Ðanezija, rezultatom od 6:1, 6:3.