lajović
Dušan Lajović
Srpski teniser Dušan Lajović obezbijedio je plasman u osminu finala turnira u Dubaiju, nakon što je bio bolji Maleka Džazirija iz Tunisa sa 7:5, 6:2. Lajović je zabilježio petu pobjedu ove sezone. Do nje je došao posle 68 minuta igre.

Veliki otpor favorizovanom Srbinu pružio je 258. igrač svijeta u prvom setu. Sve do same završnice nije viđena nijedna brejk lopta. Priliku da oduzme rivalu servis gejm Lajović je stekao tek u 12. gejmu. Iskoristio ju je odmah, osvojivši na taj način i set.

U nastavku je znatno bolje igrao srpski teniser. Koliko je bio siguran pokazuje i podatak da je osvojio svih 11 poena kada je ubacivao prvi servis. Napravio je Dušan brejk već u drugom gejmu, a onda ponovo oduzeo servis rivalu u osmom za maksimalnu pobjedu.

U osmini finala protivnik Srbinu biće pobjednik iz duela Karenjo-Busta – Fučovič.