Nije mogao bolje da otvori turnir u Akapulku Laslo Đere jer je uspio da eleminiše Amerikanca Stiva Džonsona sa 6:2, 6:3.
Srpski as ne nalazi se u najboljoj formi, na turnirima u Buenos Ajresu i Santjagu očekivao je više od plasmana u treće i drugo kolo, pa će u Meksiku pokušati da popravi igru.
Bio je Đere blagi favorit pred ovaj duel i više nego ubjedljivo pobijedio je Amerikanca. Za svega 75 minuta igre plasirao se u drugo kolo gdje ga čeka drugi nosilac Aleksandar Saša Zverev.
Laslo je odmah od starta nametnuo svoj ritam i do kraja meča nije popuštao, tako da mu je ovo bio jedan od konstantnijih mečeva u poslednjih godinu dana.
Od srpskih igrača u Akapulku igra još Miomir Kecmanović koji u prvom kolu igra protiv veterana Felisijana Lopesa, taj duel na programu je u noći između utorka i srijede.