2
20
mateo
Mateo Beretini/twitter
Mateo Beretini izborio je polufinale Australijan opena. Italijan je u duelu 1/4 finala, nakon pet setova, uspio da savlada Gaela Monfisa.

Sedmi nosilac turnira slavio je nakon nepunih četiri sata igre – 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2, čime je stigao do prvog plasmana u polufinale na Australijan openu.

Italijan je silno krenuo. Za 100 minuta igre i po jednim brejkom u oba seta, Beretini je stekao lijepu prednsot i činilo se da će meč rutinski privesti kraju.

Ipak, temperamentni Francuz se nije predavao. Uspio je relativno brzo da osvoji dva seta i da izjednači rezultat.

Mateo Beretini se nakon ta dva izgubljena seta trgao. Prosto je letio po terenu u petom setu. Rano je stekao ubjedljivu prednost (4:0) i mirno priveo meč kraju.

Za plasman u finale Mateo Beretini boriće se protiv Rafaela Nadala.