medvedev
Danil Medvedev/twitter
Danil Medvedev je slavio u finalu Završnog mastersa u Londonu i prvi put u karijeri podigao ovaj prestižni trofej. U finalu je bio bolji od Dominika Tima rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 6:4).

U prvom setu je Tim na vreme napravio brejk, poveo 3:2, a onda potvrdio na svoj servis za 4:2 i mirno priveo posao kraju.

Drugi dio meča je donio takođe veliku borbu, čak prilično veću. Nije bilo oduzetih gejmova ni sa jedne strane i došlo se do taj-brejka. Daleko snalažljiviji je bio Medvedev koji je preokrenuo početnih 2:0 za Tima i sa sedam uzastopnih poena stigao do pravnanja u setovima.

Igrao se peti gejm trećeg seta kada je Medvedev stigao do brejka. Poveo je 3:2, a onda uspio da matira brejk i za Tima više nije bilo šanse. Do kraja je Danil jasno priveo posao kraju i slavio u završnom setu rezultatom 6:4.

Tim je na putu do finala pobijedio Cicipasa i Nadala u grupi, odnosno Đokovića u polufinalu, a izgubio je meč od Rubljova. Medvedev je do završnog meča došao nakon četiri pobjede – protiv Zvereva, Đokovića i Švarcmana u grupi, pa protiv Nadala u polufinalu.