Medvedev

Danil Medvedev teniser iz Rusije odlično je završio grupnu fazu Završnog mastersa, jer je u poslednjem kolu bio bolji od Janika Sinera posle velike borbe, rezultatom od 6:0, 6(5):7, 7:6(8), nakon skoro tri sata igre.

Mladi Janik je bio odlična zamjerna Beretiniju, koji se povukao zbog povrede.

Odlično je igrao Siner, imao je čak i meč loptu ali iskustvo Medvedeva je na kraju pobijedilo.

Na početku meča bolji je bio Danil, dok je Italijan došao do izražaja u drugom djelu meča, pa se pobjednik u drugom setu odlučivao u taj-brejku. U tom djelu meča Janik je imao set loptu, koju je iskoristio i izjednačio.

Igrao se odlučujući set gdje su oba tenisera igrala agresivno, Siner je došao do meč lopte ali nije uspio da je iskoristi, pa je uslijedila kazna od strane Rusa koji je na kraju zasluženo slavio.

U polufinalu Medvedev igra sa boljim iz duela Rubljov – Rud.