Kraj za Nikolu Milojevića na Rolan Garosu!

Nikola Milojević nije uspio da se plasira u treće kolo Rolan Garosa i da dođe do najvećeg uspjeha u karijeri.

Nakon startne pobjede i priličnog iznenađenja protiv Filipa Krajinovića, mladi srpski teniser poražen je u drugom kolu posle velike borbe od Slovenca Alježa Bedenea sa 3:1 u setovima (7:6, 2:6, 6:1, 7:6). Meč je trajao dva sata i 57 minuta.

Milojević je u drugom setu pokazao da ima kvalitet za treće kolo ali previše je oscilirao tokom cijelog meča što je imalo presudan uticaj na krajnji rezultat.

Tokom prvog seta gledali smo veliku borbu, Milojević je imao prednost od 4:2 ali je propustio prednost brejk i Bedene se vratio. Slovenac je potom ponovo oduzeo servis srpskom igraču i rezultatom 7:5 došao je do prednosti.

U drugom setu na terenu smo gledali samo jednog tenisera. Milojević je igrao odlično, sve mu je polazilo za rukom i rezultatom 6:2 došao je do izjednačenja.

Međutim, u trećem setu na terenu je bila obrnuta situacija. Srbin je nestao sa terena, Bedene je dominirao i zasluženo poveo 2:1 (6:1).

U poslednjem setu viđena je velika obostrana borba. Bedene je prvi oduzeo servis našem igraču ali je Milojević ekspresno uzvratio (3-3). Do kraja četvrtog seta svaki igrač je čuvao svoj servis, tako da je odluka pala u 13. gejmu ovog dijela igre. Do izražaja je došlo veće iskustvo Slovenca koji će u narednom kolu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa.