Nadal
Rafael Nadal pobijedio je Dominika Tima 7:5, 6:4 u australijskom Adelejdu u okviru priprema za Australijan open, a potom jasno istakao ambicije da osvoji titulu u Melburnu.

Prvi od četiri najveća gren slem turnira sezone počinje 8. februara. Ukoliko dođe do pobjede u finalu u Melburnu, Nadal bi postao prvi teniser sa makar dvije titule na svakom od gren slem turnira.

“Spreman sam, nadam se da ću biti na tom nivou do kraja turnira, da ponovo pobijedim. Osvojio sam Australijan open 2009. godine, od tada sam pokušavao mnogo puta. Imam tu strast prema tenisu, uživam. Srećan sam, takmičim se ponovo pred publikom, navijačima. Potrebni su mi ovakvi trenuci – poručio je Nadal nakon pobjede.

U utorak šampiona Rolan Garosa čeka novi izazov na pripremama, na ATP kupu protiv Aleksa de Minora u Melburnu.