Nadal
Toby Melville/Rafael Nadal/Reuters via Guliver image
Najbolji španski teniser Rafael Nadal je pobjedom otpočeo novu kalendarsku 2021. godinu.

Španac je na egzibiciji u Adelaidu bio bolji od Dominika Tima, prošlogodišnjeg finaliste Australijan Opena sa 2:0 u setovima (7:5, 6:4).

U prvom setu igralo se čvrsto i koncentrisano sa obje strane mreže, sve do rezultata 5:5 nijedan od dva igrača nije imao brejk priliku. A onda u 11. gemu, čuveni Rafa uspijeva da oduzme servis Timu i stiže do prednosti od jednog seta.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu, samo što je Nadal ranije riješio dvije dileme. Brejk je stigao u devetom gejmu. Poveo je Bik sa Majorke sa 5:4 i onda servisom riješio meč u svoju korist protiv trećeg igrača na planeti.

-” Bila je ovo teška godina za cijelo čovječanstvo. Australija je pozitivan primjer kako stvari mogu da se urade na pravi način i da se izborimo protiv pandemije. Poslednje dvije nedelje su bile divne, mada nije idealno kada si u karantinu . Međutim, to je bio preduslov da bi mogli da sada budemo pred vama. Dugujemo ogromnu zahvalnost Australiji i vašem teniskom savezu.” – rekao je Nadal nakon meča pred punim tribinama.