Nadal
Rafael Nadal/twitter

Rafael Nadal teniser iz Španije uspio je nakon malo veće muke u prvom setu da savlada Francuza Adrijana Manarina, rezultatom od 3:0 (7:6, 6:2, 6:2). Nadal je ovom pobjedom obezbijedio prolaz u četvrtfinale Australijan Opena.

Ovom pobjedom Rafa je zabilježiće svoj osmi nastup u četvrtfinalu na poslednjih deset nastupa na prvom grend slemu u sezoni.

Na samom startu meča učinilo se da će Nadal imati probleme, da se Francuz razigrao ali to je bilo sve što je na cijelom meču viđeno od Adrijana. ”Biku sa Majorke” bilo je potrebno 84 minta da savlada Manarina i povede 1:0.

U drugom setu Rafa je imao lak posao pa je za 40 minuta poveo 2:0.

Treći set bio je kao drugi, odmah mu je Rafael oduzeo servis, sačuvao prednost, potvrdio je brejkovima i slavio 3:0.

Veliko iznenađenje je to što je Aleksandar Zverev savladan od strane Denisa Šapovalova. Kanađanin će biti naredni protivnik Nadalu.