Nadal
Rafael Nadal
Rafael Nadal je odigrao prvi meč nakon šest mjeseci pauze u 2. kolu Mastersa u Rimu ali se tolika pauza nije ni primijetila kod Španca koji je za 74 minuta prosto oduvao Pabla Karenja Bustu sa 6:1, 6:1 koji je nedavno igrao polufinale Lige šampiona. U osmini finala Nadal će igrati protiv pobjednika iz meča Miloša Raonića i Dušana Lajovića.

Busta je odmah na startu meča imao brejk loptu koju je Nadal spasio, a zatim je drugi igrač svijeta ubacio u veću brzinu i sa dva uzastopna brejka dobio prvi set.

Rafa je mogao da napravi brejk i na početku drugog seta ali je Karenjo Busta ipak uspio da spasi dvije brejk lopte. Španac je to odmah nadoknadio sa tri uizastopno oduzeta servisa svom protivniku i brzo je doveo meč do kraja u svoju korist.