Gren slem
Meridianbet: US Open

Ruskinja slavila u dva seta.

U ženskoj konkurenciji na US Openu Srbija nema više ženskog predstavnika pošto je Nina Stojanović poražena u prvom kolu. U dva seta bolja od Nine bila Ruskinja Ana Kalinskaja posle jednog sata i 22. minuta igre (6:4, 6:3).

U prvom setu Nina se držala dobro, bile su gotovo izjednačene ali je Nina bila ta koja je propuštala bejk prilike, jednu u petom i dvije u sedmom gemu. Zatim je u 10. gejmu Kalinskaja dočekala šansu i iskoristila prvu brejk loptu osvojivši i gejm i prvi set.

Ana je preuzela inicijativu u drugom setu i uspjela je da napravi brejk u četvrtom gejmu i povede sa 3:1. Stojanovićeva je u odmah imala priliku da uzvrati brejk ali se Ruskinja odlično branila i i uspjela da sačuva tri brejk lopte, da bi u sledećem gejmu drugi put uzela brejk i tako dobila meč.