Novak
Novak Đoković
Najbolji teniser na svijetu Novak Đoković je peti put u karijeri ovojio Masters u Rimu nakon što je u finalu u dva seta (7:5, 6:3) posle jednog sata i 54 minuta pobijedio Argentinca Dijega Švarcmana.

Srpski teniser postao je i rekorder po broju Masters titula, pošto je u Rimu podigao 36. trofej u karijeri i sada ima jedan više od Rafaela Nadala.

Meč je loše počeo po Đokovića koji je bio dekoncentrisan što je Švarcman umio da iskoristi i sa dva brejka povede sa 3:0. Međutim, kao da je tek tada Nole počeo da igra i sa dva brejka uspio da naniže četiri gejma i stigne do prednosti, da bi u devetom gemju Novak spasio jednu brejk loptu, a zatim sačekao svoju priliku i u 12. gejmu još jednim brejkom osvojio prvi set.

Drugi set je počeo kao i prvi, Švarcmanovim brejkom ali je Novak odmah uzvratio. Od tog trenutka se igralo gejm za gejm, a Novak je u petom gejmu bio prinuđen da spasi i dvije brejk lopte. Novak je strpljivo čekao svoju šansu i dočekao je u osmom gejmu kada je napravio drugi brejk u setu i poveo sa 5:3, da bi potom iskoristio treću meč loptu za veliki trijumf i rekordnu 36. Masters titulu.