Kralj tenisa Novak Đoković prvi finalista u Parizu!

Novak Đoković nastavlja da opravdava titulu najboljeg tenisera svijeta. Srbin je obezbijedio plasman u finale Masters turnira u Parizu, nakon što je posle preokreta bio bolji od Poljaka Humberta Hurkača, rezultatom od 2:1 (4:6, 6:0, 7:6(5))

Ova pobjeda ne dosnosi samo Noletu finale, već ono što je njemu najbitnije osigurao je prvo mjesto do kraja godine na ATP listi, što znači da pada još jedan rekord jer je jedini u istoriji tenisa koji je ovo uspio.

Duel je na startu bio neizvjestan, a onda je Nole u osmom gejmu napravio duplu servis grešku, što je Poljak iskoristio, napravio brejk i poveo 1:0 u setovima.

Đoković se probudio u drugom setu i kao zvijer na terenu lako došao do čak 6:0 i izjednačio.

Igrao se odlučujući set gdje je Hurkač pokazao zube Novaku, ali je najbolji teniser planete napravio brejk, zatim protivnik izjednačio i odveo meč u taj-brejk.

U taj-brejku sve je bilo jasno, Đoković je dominirao i zasluženo trijumfivao.