Meridianbet: Novak Đoković

Novak Đoković sa vrlo malo muke uspio je da se plasira u polufinale turnira masters serije 1000 nakon što je pobijedio vrlo nezgodnog njemačkog tenisera Jana Lenarda Štrufa.

Prvi servis je išao od ruke najboljem teniseru svijeta pa je u ranom periodu prvog seta napravio brejk i poveo sa 3:1. Nole je i nakon toga nastivio da da briljira pa je u svom stilu doveo prvi set do kraja, nakon tačno 30. minuta, rezultatom 6:3 .

Kod njemačkog tenisera ni u prvom, kao ni u drugim setu servis nije funcionisao, kome je upravo taj udarac glavni adut. To je bilo sasvim dovoljno Đokoviću da jače napadne 34. tenisera svijeta i dođe do brejka prednosti odmah na startu drugog seta.

U nastavku meča može se reći da je njemac izgubio kompas, nizao je grešku za greškom, a poeni su bili bez dužih razmijena, u kojima je bio dominantan Novak.

Rezultat od fenomenalnih 5:0 u gejmu u kome je prvi teniser planete servirao za meč, popustila je koncentracija srpskom teniseru pa je u tom gejmu napravio dosta grešaka, više nego u čitavom setu.

Đoković je na trenutak izgubio šansu da meč riješi vrlo brzo, propustio je meč loptu, što ga je dodatno motivisalo da sledeći gejm gdje je imao tri vezane meč lopte iskoristi prvu i nakon 62. minuta igre došao do pobjede i u drugom setu od 6:1 . Nole se plasirao u svoje 67. polufinale turnira masters serije 1000.

Najbolji teniser svijeta u polufinalu igra sa španskim teniserom Robertom Bautistom Agutom, koji je u odličnom meču pobijedio prošlogodišnjeg šampiona Danila Medvedeva.