Đoković
Novak Đoković/twitter
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković još jednom je dokazao zašto nosi to ime. Srbin je gubio 2:0 u setovima ali je uspio 19. put u karijeri da nakon izgubljenih setova se vrati kao feniks i završi meču svoju korist. Nole je do danas 19 puta u karijeri gubio 2:0, samo tri puta je preokrenuo i slavio. Sada je to uradio i četvrti put – Lorenco Muzeti mu se predao pri rezultatu 6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0

U duelu protiv mladog tenisera Lorenca Muzetia koji na kraju nije ni izdržao do kraja meča, već je predao duel, pa je Novak slavio. Loreco je počeo odlično i osvojio prva dva seta 2:0, na trenutak se učinilo da je Đoković potonuo.

Međutim, u trećem setu Đoković se probudio i krenuo silovito da napada, a Italijan nije imao više načina da se bori, nije mogao da uzvrati pa je treći set srpski teniser osvojio brzo i lako 6:1. Četvrti set Novak je još brže završio i tu se već vidjelo da mladi teniser više nema snage ni da stoji na terenu 6:0. Igrao se peti set ali Italijan nije mogao da izdrži do kraja meča pa je predao duel.

Novak je tokom meča imao jedan potez o kojem većsvi pričaju, a prvi da prokomentariše iskoristio je novinar “Njujork Tajmsa” Kristofer Klari.

-” Vidio sam Novaka Đokovića da uradi mnogo nevjerovatnih stvari. Nijesam siguran da sam ga ikad vidio da osvoji poen sa osnovne linije nakon što je udario lopticu ležeći na šljaci “.