Srbija ispala, Novak i Ćaćić ipak poraženi u dublu!

Teniska reprezentacija Srbije ipak nije uspjela da se plasira u polufinale ATP kupa. Nakon poraza Dušana Lajovića od Jana Lenarda Štrufa, Orlovima je izjednačenje donio Novak Đoković protiv Aleksandera Zvereva, da bi u odlučujućem meču dubl najbolji teniser planete i Nikola Ćaćić izgubili od kombinacije Zverev/Štruf rezultatom 1:2 (6:7 (4:7), 7:5, 7:10).

Ponovo je, kao i u singl duelu Noleta i Zvereva, prvi set odlučivao taj-brejk. Do ulaska u 13. poen, niko nije izgubio servis, da bi na startu dodatnog djela igre, njemački par stigao do brejka i poveo sa 1:0.

Vratili su se Ćaćić i Novak i izjednačili na 3:3, da bi ponovo u 9. gejmu Zverev i Štruf iznenadili srpsku kombinaciju i poveli sa 5:4, a zatim iskoristili oba svoja servisa za konačnih 7:4 i prednost u setovima.

Priliku da se revanširaju Nole i Nikola imali su u petom poenu drugog seta, kada su na servis Njemaca poveli 40:0 i imali čak tri brejk lopte, međutim, Aleksander i Jan Lenard su se izvukli iz neprijatne situacije i sačuvali prednost (3:2).

Čekali su novu šansu Đoković i Ćaćić, nijesu se predavali, pa je konačno u 11. poenu drugog seta Srbija došla do prvog brejka u meču i povela sa 6:5. Već u narednom gejmu viđen je i najduži poen u duelu, pripao je Orlovima koji su stigli do 40:15, ali je Zverev spasio Njemce 40:40.

Ali onda je proradio srpski inat i u narednom gejmu, na set loptu ili meč loptu, Nole i Nikola su pokazali veliku pribranost i odveli spektakularan okršaj u treći set, slavivši sa 7:5.

Već na startu trećeg seta, Srbija je stigla do brejka i do prednosti od 3:0, međutim, u sedmom gejmu Novakova loptica završila je u mreži, pa su njemci vratili mini-brejk i izjednačili na 4:4, a potom i poveli sa 5:4.

I onda nevjerovatan pad u igri srpskih asova, uslijedila su nova dva brejka njemačkog dubla, za ubjedljivu prednost od 7:4, a kada je Štruf odservirao za 8:4, situacija je izgledala “nemoguća misija”.

Međutim, ponovo je srpski inat došao do izražaja, Novak i Nikola su vezali tri poena, smanjili na 8:7 i donijeli neizvjesnost. Ipak, novi poen Njemaca za 9:7 približio je Aleksandera i Štrufa na korak od plasmana u polufinale, što su u narednom poenu iskoristili i sa 10:7 otišli na megdan Rusiji.

Ispostavilo se ipak da je poraz Dušana Lajovića od Jana Lenarda Štrufa presudio u konačnom bilansu.