Đoković
Novak Djokovic/REUTERS via Guliver image /Christian Hartmann

Plasman u polufinale u Parizu očekivano je obezbijedio Novak Đoković, nakon što je rutinski savladao Amerikanca Tejlora Frica.

Njih dvojica na terenu su proveli malo više od 70 minuta, a Novak je trijumfovao sa 2:0 – 6:4, 6:3.

Od samog starta vidjelo se ko nosi ovaj meč, Nole je odmah poveo 2:0, ali je Fric vratio servis, odigrao je slično u nastavku meča Srbin i tada, za Amerikanca nije bilo spasa, zasluženo je poveo 1:0 u setovima.

Drugi set bio je uzbudljiviji, oba tenisera su došla do brejka, imao je priliku Tejlor da povede ali nije iskoristio svoju šansu, pa je uslijedila kazna. U nastavku seta odličan je pružio otpor Amerikanac ali to nije bilo dovoljno, pa je Nole riješio pitanje pobjednika na svoj servis i obezbijedio plasman u polufinale.

Za plasman u finale igraće protiv Poljaka Huberta Hurkača.